Tulundusühistu EPIKO tunnustatud tootjarühma äriplaani tegevuste elluviimist on toetatud PRIA poolt MAK meetme 9.1 tootjarühma loomise ja arendamise toetuse raames. Äriplaani tegevused ja investeeringud on teostatud aastatel 2015-2020.

__________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

CLAL: 3.12.2019 Fonterra GDT-oksjoni tulemuseks oli üldise indeksi langus 0,5% võrra - see on karm tulemus, kui enamik analüütikuid oli pärast viit järjestikust tõusu ennustanud, avaldades Fonterrale väljamaksete suurendamiseks survet. WMP indeks tõusis keskmise hinnaga 3 331 dollarit tonni kohta 0,1% ja lõssipulber tõusis 1,9%, tõustes 3,068 dollaril tonni kohta, mis on uus 5-aastane rekord. Cheddar kasvas 3,797 dollari juures 2,7%, laabikaseiin kasvas 5,6% (8,047 dollarit / t) ja BMP kasvas 1,6% võrreldes kuu ajaga, 2846 dollaril / t. AMF langes 5,1% ja oli 4840 dollarit tonni kohta ning võiindeks langes 4,9% 3 383 dollarini tonni kohta. Laktoosiindeksit ei avalikustatud, kuid keskmine hind oli 779 dollarit tonni kohta. Kokku müüdi 36 258 t toodet.

__________________________________________________________________________________

DAIRY INDUSTRY NEWSLETTER, 6.12.2019

USA on kehtestanud 100-protsendise tariifi Prantsuse juustule nende kaupade nimekirjas, mille USA kaubandusesindaja (USTR) on välja lasknud ja mille tariifid on suunatud. Need viimased tariifid on kättemaksuks prantslaste kolimisele selle nädala alguses digifirmade maksustamiseks. See loetelu hõlmab 63 tariifide alamrubriiki kuni 100% määraga, kaubandusväärtusega 2,2 mld eurot. Ligikaudu 27 rubriigist on piimatooted, enamik neist juustud, sealhulgas Roquefort, Gruyère ja Parmesan. 2. detsembril avaldatud avalduses ütles USTR Robert Lighthizer, et Washington on keskendunud "ELi liikmesriikide kasvava protektsionismi tõkestamisele". Itaalia, Austria ja Türgi võivad sarnaseid samme astuda, teatas AgraFacts.

___________________________________________________________________________________

DAIRY INDUSTRY NEWSLETTER, 6.12.2019

Carbery Group on taganud 35 miljoni euro suuruse laenu Euroopa Investeerimispangalt 78 miljoni euro suuruse Mozzarella tehase ehitamiseks Ballineenis, mille plaanid tehti teatavaks veebruaris. 12-aastase laenu osas lepiti ametlikult kokku sel nädalal ja see on esimene EIP otsene toetus investeeringutele Iiri ühistu sektorisse 45-aastaselt ning Iiri esimene investeering EIP eelmisel aastal käivitatud 400 miljoni euro suuruse põllumajanduse ja biomajanduse rahastamisprogrammi raames, mille tagatis on Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fond. Carbery hangib rahastamist ka AIB-st, Bank of Irelandist ja Rabobankist.

___________________________________________________________________________________________________________

 

Uus-Meremaa Primaarsektori Ministeeriumi prognooside kohaselt kasvavad piimasektori tulud hüppeliselt juba 2017 ning jätkavad olulist suurenemist ka järgnevatel aastatel. Põhjuseks on maailmaturgude stabiliseerumine, nõudluse kasv piimatoodete, eriti piimarasva ja - valgu järele. Piimasektori tulude kasv toob kaasa ka tootmismahtude suurenemise.

(Brüssel, 18.04.2017) Saksamaa Põllumajanduse ja Põllumajandussotsioloogia Büroo (Büro für Agrarsoziologie & Landwirtschaft, BAL) poolt läbi viidud piima tootmiskulude uuringu viimaste tulemuste põhjal kattis 2017. aasta jaanuaris keskmine 33,76-sendine piimakilo hind vaid 77 protsenti tootmiskuludest (43,74 senti). Uuringus, mis tellitakse Euroopa Piimanõukogu (EMB) ja MEG Milch Boardi ühisprojektina, arvutatakse Saksamaa piimatootmise jooksvad kulud Euroopa Liidu näitajatest ja avaldatakse need kord kvartalis.