Tulundusühistu EPIKO tunnustatud tootjarühma äriplaani tegevuste elluviimist on toetatud PRIA poolt MAK meetme 9.1 tootjarühma loomise ja arendamise toetuse raames. Äriplaani tegevused ja investeeringud on teostatud aastatel 2015-2020.                                                                                                                                                                                                                       

Tunnustatud tootjarühma toetuse kasutamise põhieesmärgiks on oma liikmete poolt toodetava toorpiima ühine turustamine ning ühistulise piimatöötlemise arendamine ning edendamine Eestis.  Tegevuste elluviimise tulemusena on oluliselt suurenenud piima varumise maht nii liikme kohta kui ka tervikuna TÜ EPIKOs, mis on võimaldanud tänu mahuefektile parandada tootjate majanduslikku positsiooni toormeturul. Kõrvuti mahuefekti saavutamisega on kesksel kohal olnud tegevused ühistulise suurpiimatööstuse rajamiseks, mis lõppkokkuvõttes kindlustaks tootjaile stabiilsema majandamise keskkonna ning ka konkurentsivõimelisemad hinnad toorpiima eest.  Läbi on viidud koolitusi ühistu juhtidele ja liikmetele, korraldatud on õppereise, aidatud kaasa  tootmissisendite ühise hankimise korraldamisele,  ellu on viidud laiapõhjalise koostöö arendamiseks vajalikke tegevusi, sh ühise toote ja kaubamärgi arendamine,  põllumajanduse-piimatootmise populariseerimine. Lisaks loe ühistu ülevaatest Tulundusühistu EPIKO .                                                                                                                                                                                                                ________________________________________________________________________________________________________

 

Ettepanek SPOT piima pakkumuste esitamiseks perioodiks 24.oktoober - 30. november 2016.

Ettepanek Pakkumuseks on saadetud identsete eesti- ja inglisekeelsete allkirjastatud pdf-tekstidena OÜ-le ELPA i.e, AS-ile Saaremaa Piimatööstus, AS-ile Farmi Piimatööstus, OÜ-le ESTOVER, Rävala OÜ-le, Baltic Dairy Board SIA-le ja Valmieras Piens AS-le elektronposti vahendusel üheaegselt, 03. oktoobril 2016.a. tööpäeva jooksul.

Ettepaneku saajad edastavad Müüjale elektronposti teel (aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) Pakkumused hiljemalt 07. oktoobril 2016.a, kella 12.00-ks päeval. Kuni selle tähtajani võib esitatud pakkumusi tagasi võtta ja neid muuta. Pärast seda tähtaega saabunud Pakkumusi, muudatustaotlusi ega loobumisavaldusi ei arvestata.

Pakkumuse tulemus avalikustatakse hiljemalt 11. oktoobril 2016.a

-------

INVITATION TO TENDER for raw milk sourcing during the period from 24 October 2016 to 30 November 2016.

This invitation to Tender has been sent as signed identical PDF files in Estonian and English to OÜ ELPA, i.e. AS Saaremaa Piimatööstus, AS Farmi Piimatööstus, OÜ ESTOVER, Rävala OÜ, Baltic Dairy Board SIA and Valmieras Piens AS via email simultaneously, on 3 October 2016. 

The receivers of this invitation shall send the Vendor their Tenders via email (to address See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) no later than on 7 October 2016, 12 p.m. (noon). Until that deadline tenders can be withdrawn or altered. Tenders received after that deadline, alteration requests and withdrawal statements will not be taken into account. Tenders received after that deadline, will not be taken into account.  

Offer the result be made public no later than 11 October 2016.a.

-------------------------

THE RESULTS  of TÜ_EPIKO_Invitation to Tender of raw milk_October/November_2016
 
 
The invitation to Tender of raw milk for 24. October 206 - 30. November 2016 was sent 3. October.2016 to the seven dairy industries.
 
The receivers of this invitation were required send their own Tenders via email (to address See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) no later than on 7 October 2016, 12 p.m. (noon). 
 
Tenders received after that deadline, will not be taken into account. 
 
Two bids were received in a timely manner.
 
The best price Tender of The Basic Price of raw milk (to the period 24.10.2016 - 30.11.2016) made by Baltic Dairy Board Ltd  
 
        320 €/t, EXW Estonia.
 
Baltic Dairy Board Ltd  will propose a sales agreement based on the Tender. 
 
 
Üllas Hunt
Chairman
Commercial Association of Estonian Dairy Producers (EPIKO TÜ)