Uus-Meremaa Primaarsektori Ministeeriumi prognooside kohaselt kasvavad piimasektori tulud hüppeliselt juba 2017 ning jätkavad olulist suurenemist ka järgnevatel aastatel. Põhjuseks on maailmaturgude stabiliseerumine, nõudluse kasv piimatoodete, eriti piimarasva ja - valgu järele. Piimasektori tulude kasv toob kaasa ka tootmismahtude suurenemise.

(Brüssel, 18.04.2017) Saksamaa Põllumajanduse ja Põllumajandussotsioloogia Büroo (Büro für Agrarsoziologie & Landwirtschaft, BAL) poolt läbi viidud piima tootmiskulude uuringu viimaste tulemuste põhjal kattis 2017. aasta jaanuaris keskmine 33,76-sendine piimakilo hind vaid 77 protsenti tootmiskuludest (43,74 senti). Uuringus, mis tellitakse Euroopa Piimanõukogu (EMB) ja MEG Milch Boardi ühisprojektina, arvutatakse Saksamaa piimatootmise jooksvad kulud Euroopa Liidu näitajatest ja avaldatakse need kord kvartalis.

Amy Forde,  AGRILAND, www.agriland.ie

28. veebruar 2017

 

Saudi Araabias Riyadhis asuvas Al Badiah lüpsifarmis (mis on üks Almarai kuuest superfarmist) lüpstakse päevas 22 500 lehma.

Agriland külastas farmi Lahemaade äridelegatsiooni raames, mida juhtis põllumajandusminister Michael Creed.

Eesti piimaühistud asutasid ühisettevõtte MilkEst AS, et rajada tipptehnoloogiaga piimatööstus ning hakata valmistama ekspordiks mõeldud juustu, võid ja pulbreid ning mis aitaks korrastada Eesti piimaturgu.

Lorcan Allen, 

Vietnami ja Tai ettevõtted on Venemaa piimandussektorisse otseinvesteeringuid teinud ja aitavad Venemaal taastada piimatoodete importi pärast seda, kui see 2014. aastal läänest tulevatele toiduainetele sisseveo keelu kehtestas.