Tulundusühistu EPIKO tunnustatud tootjarühma äriplaani tegevuste elluviimist on toetatud PRIA poolt MAK meetme 9.1 tootjarühma loomise ja arendamise toetuse raames. Äriplaani tegevused ja investeeringud on teostatud aastatel 2015-2020.                                                                                                                                                                                                                       

Tunnustatud tootjarühma toetuse kasutamise põhieesmärgiks on oma liikmete poolt toodetava toorpiima ühine turustamine ning ühistulise piimatöötlemise arendamine ning edendamine Eestis.  Tegevuste elluviimise tulemusena on oluliselt suurenenud piima varumise maht nii liikme kohta kui ka tervikuna TÜ EPIKOs, mis on võimaldanud tänu mahuefektile parandada tootjate majanduslikku positsiooni toormeturul. Kõrvuti mahuefekti saavutamisega on kesksel kohal olnud tegevused ühistulise suurpiimatööstuse rajamiseks, mis lõppkokkuvõttes kindlustaks tootjaile stabiilsema majandamise keskkonna ning ka konkurentsivõimelisemad hinnad toorpiima eest.  Läbi on viidud koolitusi ühistu juhtidele ja liikmetele, korraldatud on õppereise, aidatud kaasa  tootmissisendite ühise hankimise korraldamisele,  ellu on viidud laiapõhjalise koostöö arendamiseks vajalikke tegevusi, sh ühise toote ja kaubamärgi arendamine,  põllumajanduse-piimatootmise populariseerimine. Lisaks loe ühistu ülevaatest Tulundusühistu EPIKO .                                                                                                                                                                                                                ________________________________________________________________________________________________________

 

Ürituse "Karjalaskepäev" korraldab tulundusühistu Eestimaa Piimatootjad (EPIKO TÜ) mai kuu jooksul erinevates

Eestimaa maakohtades alg- ja põhikooliõpilastele, mille motoks on "Piim ei tule poest".

Üldeesmärgiks karjamajanduse ja piimatoodete tegemise tutvustamine alg- ja põhikooli noortele.

 

Täname siiralt karjalaskepäeva koostööpartnereid

PÕLLUMAJANDUSMINISTEERIUMI

EESTI PIIMANDUSMUUSEUMI

MAAELU EDENDAMISE SIHTASUTUST

ja üritusel oma tooteid tutvustanud ettevõtteid

 

 

 

 


 

PIIM EI TULE POEST! 

TÜ EPIKO karjalaskepäev 16-21. mai 2014

 

KUTSE-PROGRAMM

 

Hei, tüdrukud ja poisid! Kas teadsite, et piim ei tule poest? Muidugi teadsite - piim tuleb ju piimakombinaadist! Peaaegu, aga mitte päris õige vastus. Õige vastuse saad teada, kui tuled karjalaskepäevale!

 

Kavas on ekskursioon farmi, lisaks palju põnevaid tegevusi - viktoriin, võistlused, üllatused ja muidugi ka auhinnad. 

 

Kohal ka tuntud piimatööstuste ja Imavere Piimamuuseumi inimesed koos hea- ja paremaga! 

 

Pane selga mugav, sportlik riietus, võta kaasa hea tuju ning tule, veedame koos ühe toreda päeva!

 

Karjalaskepäev toimub:

 

  • 16. mail (reede) - farmis AS Metsaküla Piim (Harjumaa);
  • 19. mail (esmaspäev) - Kohala Mõis OÜ (Lääne-Virumaa);
  • 20. mai (teisipäev) - Kehtna Mõis OÜ (Raplamaa);
  • 23. mai* (reede, täpsustamisel) - Pajusi Kalana farm ja Pajusi seltsimaja (Jõgevamaa).

 

 

PÄEVAPROGRAMM

 

10.00 - 12.00 Farmi(de) külastus(ed)

12.00 - 12.30 Kehakinnitus

12.30 - 12.45 Korraldajate ja külaliste tervitused

12.45 - 15.00 Mitmesugused väli- jasiseüritused: viktoriinid, leiutamine, teatevõistlused

 

15.00...15.30 Bussidesse ja kojusõit

 

PS! Imavere Piimamuuseumi töötajate või tegemise demonstratsioonid 16.mai ja 20. mai üritustel!

 

Päeva juhiks on tuntud TV lastesaadete läbiviija Venno Loosaar!

 

Vaata ka pilte 2013 karjalaskepäevast Kohala Mõis OÜs (Lääne-Virumaa) ja kajastust Äripäevas 24.05.2013!

 

 

Täiendav informatsioon

 

Ürituse "Karjalaskepäev" korraldab tulundusühistu Eestimaa Piimatootjad (EPIKO TÜ) mai kuu jooksul erinevates Eestimaa maakohtades alg- ja põhikooliõpilastele, mille motoks on "Piim ei tule poest". Üldeesmärgiks karjamajanduse ja piimatoodete tegemise tutvustamine alg- ja põhikooli noortele.

 

 

Külalised: külalisteks on põllumajandusminister, Maaelu Sihtasutuse inimesed, samuti erinevad piimatööstusettevõtted: TERE AS, AS Maag Piimatööstus, E-Piim ja Valio Eesti AS.

 

 

Korraldajad ja kontaktid:

 

Harjumaa: Jaan Metsamaa, AS Metsaküla Piim, 502 3434; See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

      Ivi Raigo, AS Metsaküla Piim, 564 83533;

 

Lääne-Virumaa: Mika Vehmanen, Rakvere Piimaühistu, 5037760, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

                  Priit Putko, Rakvere Piimaühistu, 555 08191,  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Raplamaa: Märt Riisenberg, Eestimaa Piimatootjate Ühistu, 508 2157, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.;  

                  Siim Riisenberg, Kehtna Mõis OÜ,  528 3314, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Jõgevamaa: Raul Soodla, Jõgeva Tootjate Liit,  5340 0121, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Karjalaskepäeva ürituste juht: Venno Loosaar, 565 62266, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Üldkoordinatsioon: Üllas Hunt, EPIKO TÜ, 518 3486, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

 

Märt Riisenberg

Nõukogu esimees

EPIKO TÜ, reg. 11555971

J.Vilmsi 53g, Tallinn 10147

5082157

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Üllas Hunt

juhatuse liige

EPIKO TÜ, reg. 11555971

J.Vilmsi 53g, Tallinn 10147

518 3486

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.